Jesteś tu:
Zwierzęta w Radomiu > O nas – przewodnik po stronie
A- A A+

O nas – przewodnik po stronie

Strona jest redagowana przez Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa UM (który pełni również funkcje jej administratora),  Radomskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami - Stowarzyszenie, które prowadzi radomskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt, Straż Miejską oraz lekarza weterynarii Katarzynę Zwierzchowską.

Zamysłem autorów było stworzenie strony pozwalającej na  zgromadzenie w jednym miejscu wszelkich informacji, dotyczące obecności zwierząt  w mieście. Jest to także jedyna oficjalna, aktualizowana na bieżąco witryna Radomskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt.

Zagubiłeś zwierzę, zauważyłeś lub przygarnąłeś zagubionego zwierzaka i chcesz odnaleźć jego właściciela? Strona zwierzeta.radom.pl daje możliwość mieszkańcom Radomia umieszczania w tej sprawie ogłoszenia wraz ze zdjęciem zwierzęcia, które można przesłać drogą mailową na adres zwierzeta@umradom.pl. Zostanie ono niezwłocznie umieszczone w zakładce ogłoszenia.

W zakładce tej Straż Miejska umieszczać będzie na bieżąco zdjęcia, krótkie opisy oraz okoliczności znalezienia zwierząt, które trafią do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt z radomskich ulic, przywiezione przez ekopatrol Straży Miejskiej. 

Strona zawiera tez wskazówki, co możemy zrobić, gdy nasz pupil się zagubi, znajdziemy zabłąkane zwierzę, zostaniemy pogryzieni, o czym powinniśmy pomyśleć, zanim zdecydujemy się na psa lub kota? I wreszcie gdzie go poszukać?

Wiele cennych rad dla właścicieli zwierząt zawiera  zakładka redagowana przez praktykującego lekarza weterynarii. Są tam odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania i opis problemów, z którymi zgłaszamy się po poradę do lecznicy.

Na stronie znajduje się  także wykaz zakładów leczniczych dla zwierząt działających w naszym mieście, telefony interwencyjne, kontakty do radomskich organizacji działających na rzecz ochrony zwierząt, wykaz aktów prawnych dotyczących zwierząt, adresy hoteli dla zwierząt zlokalizowanych w okolicach Radomia, a nawet wskazówki, jak postępować, gdy np. w naszym sąsiedztwie zagnieżdżą się szerszenie lub odwiedzi nas dzikie  zwierzę.

Najważniejszym elementem strony jest prezentacja podopiecznych Radomskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt. Twórcy witryny zachęcają: jeżeli planujecie Państwo  pozyskać przyjaciela, wiernego towarzysza zabaw i spacerów, zawsze z radością witającego Was przy wejściu, poszukajcie go najpierw w schronisku!

W  oknie Kącik adopcyjny i zakładce Zwierzęta do adopcji  znajdują się zdjęcia i informacje o zwierzętach, które aktualnie w nim przebywają i czekają na adopcję. Baza ta aktualizowana jest na bieżąco. Jeśli potrzebne będą dodatkowe informacje – służą nimi pracownicy schroniska, z którymi można kontaktować się telefonicznie i osobiście.

Informacje można znaleźć także na Facebooku pod nazwą Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Radomiu.
Uwagi i sugestie na temat funkcjonalności strony można kierować na adres e-mail: zwierzeta@umradom.pl

Projekt i wykonanie strony internetowej: Hotaru Studio Dominik Weryk z siedzibą w Radomiu przy ul. Miłej 19 A /16.

 

Delicious is the place to collect and showcase your passions fro Find us on Facebook Add us to your circles on google+ Connect with us on LinkedIn Myspace jest wiodącym serwisem typu social entertainment Follow us on Twitter Teksty zdjęcia filmy, wszystko, co chcesz powiedzieć światu