Jesteś tu:
Zwierzęta w Radomiu > Schronisko > Adopcje
A- A A+

Schronisko dla bezdomnych zwierząt - Adopcje

ZANIM zaadoptujesz

Jeżeli jedziesz do schroniska z poważnym zamiarem adopcji zwierzęcia weź ze sobą smycz i kaganiec odpowiednich rozmiarów jeżeli planujesz powrócić ze swoim nowym psem oraz jakiś pojemnik transportowy w wypadku kotów i szczeniąt. Możesz też zabrać ze sobą jakiś smakołyk aby przełamać pierwsze lody. Nie zapomnij także dowodu osobistego.

Zwierzęta ze schroniska mogą adoptować wyłącznie osoby pełnoletnie /ukończone 18 lat/, które posiadają dowód osobisty.

Decydując się na wizytę w schronisku, musisz mieć świadomość, iż wybór zwierzęcia zajmie sporo czasu.Uzyskasz od nas informacje na jego temat jego temperamentu , stanu zdrowia, sprawdzisz wasze wzajemne relacje w bezpośrednim kontakcie, oraz  wypełnisz stosowne dokumenty. Wskazane jest, aby wybór zwierzęcia zaakceptowali wszyscy domownicy.

Pamiętaj!!!

Zwierzę nie jest rzeczą i będziesz zobowiązany zapewnić mu świadomą, odpowiedzialną i dożywotnią opiekę, dlatego przed adopcją koniecznie pomyśl o tym, że:

  • Adoptując psa musisz sie liczyć z kosztami jego utrzymania.
  • Ktoś musi przejąć twoje obowiązki opieki nad zwierzakiem, gdy nie będzie cię w domu. Czy jest taka osoba lub miejsce, gdzie będzie mógł na Ciebie poczekać otoczony troskliwą opieką.
  • Przed adopcją zdecyduj, gdzie będzie miejsce zwierzęcia i je przygotuj. Dobrze byłoby, gdybyś mógł poświęcić mu więcej czasu w pierwszych dniach w nowym miejscu, aby od początku wykształcić  w zwierzęciu dobre nawyki.

Przekazanie zwierząt ze Schroniska nowym właścicielom następuje po podpisaniu przez nich umowy adopcyjnej. Jest to dokument potwierdzający przejęcie przez Ciebie opieki nad zwierzęciem.

Wszystkie zwierzęta kierowane do adopcji są zdrowe, odrobaczone, zaszczepione przeciw wściekliźnie i oznakowane elektronicznym mikroprocesorem (czipem).

Adopcja zwierząt ze Schroniska jest bezpłatna.

Jeżeli chcesz, możesz wesprzeć nasze schronisko datkiem w kwocie uznanej przez siebie. Jest to forma darowizny potwierdzona dowodem wpłaty.

Szczegółowe zasady adopcji określa Regulamin Schroniska.

Delicious is the place to collect and showcase your passions fro Find us on Facebook Add us to your circles on google+ Connect with us on LinkedIn Myspace jest wiodącym serwisem typu social entertainment Follow us on Twitter Teksty zdjęcia filmy, wszystko, co chcesz powiedzieć światu